Akcesoria

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Akcesoria do płytek

W tej kategorii znajdziesz akcesoria do płytek przeznaczone do montażu. Znajdziesz tu zarówno kleje do płytek, jak i impregnat do nich. Produkty te pozwalają na trwałe zamontowanie cegieł dekoracyjnych oraz ich zabezpieczenie przed zniszczeniem pod wpływem czynników zewnętrznych.

Niezbędne akcesoria do płytek — klej do płytek gipsowych

Wybierając akcesoria do płytek, nie można zapomnieć o zakupie specjalistycznego kleju. Wybór odpowiedniego produktu jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie od tego zależy, czy cegły zostaną odpowiednio przymocowane do podłoża. Zastosowanie słabej jakości kleju albo nieodpowiedniego jego rodzaju może spowodować, że po szybkim czasie przestaną trzymać się powierzchni.

Do montażu płytek gipsowych możesz wybrać klej w postaci zaprawy, który należy wymieszać z wodą lub produkt już gotowy do użycia bez jej dodawania. Ta druga opcja jest mniej czasochłonna a kleje gotowe które posiadamy są najlepszymi klejami dostępnymi na rynku w stosunkowo nie wysokiej cenie.

W naszym sklepie znajdziesz klej w worku do mieszania z wodą przeznaczony do okładzin gipsowych czy betonowych od firmy Mapei oraz gotowy klej do płytek dekoracyjnych marki Megaron. Obydwa produkty służą do skutecznego montowania cegieł gipsowych na ścianach wewnątrz budynków. Cechuje je niezwykła przyczepność, elastyczność, wytrzymałość, odporność na wilgoć i ogień, szybki czas wiązania, wydajność oraz neutralny kolor.

Na elewacje zewnętrzne zalecamy użycie jak najlepszego kleju.

W naszej ofercie znajdziesz klej żelowy Atlas Geoflex, przeznaczony do instalacji zewnętrznych

Zabezpieczające akcesoria do płytek — impregnat do płytek gipsowych

Wśród niezbędnych akcesoriów do płytek nie może zabraknąć impregnatu. To produkt, dzięki któremu cegła gipsowa zachowuje swój wygląd i cenne właściwości na lata. Sprawia, że materiał jest odporny na wilgoć i zabrudzenia, a w razie powstania na nim plam będą one łatwiejsze do usunięcia. Pamiętać należy, że w przypadku nowo wyłożonych płytek gipsowych trzeba odczekać minimum tydzień, zanim użyje się impregnatu. Tyle czasu potrzeba na związanie się kleju i odparowaniu z niego resztek wody .

W naszym sklepie znajdziesz impregnat do płytek gipsowych firmy Zwukso. To produkt silikonowy na bazie wody, który nakłada się za pomocą pędzla, spryskiwacza do kwiatów lub pistoletu lakierniczego. Jest wydajny i skutecznie wydłuża żywność cegieł gipsowych.

Do cegieł użytych na elewacje zewnętrzne nie jest konieczne użycie impregnatu.

Nasze cegły elewacyjne są wykonane z cementu o normie wytrzymałości 52,5, co powoduje że posiadają bardzo niską nasiąkliwość wodną , a ich walory estetyczne są niezmienne przez długie lata użytkowania

Podczas wielu lat użytkowania mogą pojawić się drobne wykwity solne.

Czym są wykwity, skąd się biorą i czy musimy się nimi przejmować?

Niezależnie czy na swojej elewacji zainstalujesz  cegłę naturalną klinkierową, czy betonową po kilku latach, czy miesiącach mogą pojawić się drobne wykwity soli mineralnych. Powstają one poprzez transfer wilgoci z podłoża na zewnątrz powierzchni.

Jest to zjawisko całkowicie naturalne i zupełnie niegroźne, a sole te są zwykle rozpuszczalne i łatwo usuwalne z powierzchni.

Wiele elewacji wykonanych z cegły, klinkieru czy betonu zostawionych jest naturalnemu biegowi czasu. Delikatny nalot przestaje być wtedy widoczny, a wręcz dodaje elewacji naturalnego charakteru.

Część osób uważa  jednak inaczej,

Jeśli  solne wykwity nie podobają Ci się, poniżej przedstawiamy co zrobić, aby zminimalizować skutki ich powstawania, lub jak je usunąć.

Co warto zrobić?

  • zabezpiecz płytki już na etapie składowania Postaraj się aby nie zostały zalane
  • Nie zapomnij o temperaturach montażu – nie niższa niż +5°C i nie wyższa niż +25°C.
  • Stosuj odpowiednio dobrany klej, zapoznaj się jego Kartą Techniczną
  • Jeśli wyklejasz płytki na podłoża cementowe, np tynki cementowo -wapienne, klej do siatki , zaprawy wyrównujące i tym podobne, odczekaj odpowiednią ilość czasu aby podłoża te odpowiednio wysezonować.
  • Stosuj klej z trasem lub inne rozwiązania/produkty ograniczające powstawanie wykwitó
  • Jeżeli prace montażowe przeciągają się w czasie, zabezpiecz ścianę przed opadami atmosferycznymi.
  • Po instalacji postaraj się zabezpieczyć scianę przed deszczem na czas wiązania kleju
  • Gdy wykwity solne się pojawią, oczyść płytki suchą, twardą szczotką, usuwając możliwie jak najwięcej wysoleń. Czynność tą najlepiej wykonać w ciepły słoneczny dzień
  • Pozostałe wykwity, na płytkach po czyszczeniu szczotką – zmyj strumieniem wody.
  • W przypadku uciążliwych i trudnych do usunięcia wykwitów zastosuj specjalne środki do usuwania wykwitów. Przed aplikacją takiego środku sprawdź jego działanie w miejscu mało widocznym. Odczekaj w miarę możliwości nawet kilka dni aby sprawdzić efekt. W takich preparatach stosowane są czesto agresywne środki chemiczne co może skutkować odbarwieniami na czyszczonej powierzchni.

Delikatne wykwity nie są kłopotliwe a jedynie dodają naturalnego charakteru.